Anne Gilleran

Anne Gilleran

@

Senior Adviser w European Schoolnet. Posiada wieloletnie doświadczenie w edukacji jako doradca, nauczyciel, dyrektor szkoły i trener. Ma też bogate doświadczenie w dziedzinie ICT w edukacji, zarówno w praktyce, jak i w badaniach. Obecnie zajmuje stanowisko Senior Pedagogical Advisor w eTwinning (www.etwinning.net). W tej roli przewodniczyła we wprowadzeniu odznaki „Szkoła eTwinning”.

Podczas swojej kariery w European Schoolnet Anne współpracowała z inicjatywą AmgenTeach (www.amgenteach.eu), nadzorującą działania w zakresie Distance Learning Activities, była koordynatorką projektów European Schoolnet’s Virtual School oraz European Network of Innovative Schools (ENIS).  W związku z tymi stanowiskami Anne nawiązała bezpośredni kontakt z nauczycielami, dyrektorami i decydentami politycznymi w dziedzinie edukacji w całej Europie.

Anne prowadziła lub brała udział w szeregu koordynowanych przez europejską sieć szkolną edukacyjnych programów badawczo-rozwojowych poświęconych pojawiającym się zagadnieniom w dziedzinie edukacji w Europie. Reprezentowała Europejskie Stowarzyszenie Szkół (ESHA) w panelu ekspertów Komisji Europejskiej w dziedzinie TIK w edukacji. Posiada tytuł Master of Letters in Education i Master of Science in Technology in Learning uniwersytetu Trinity College w Dublinie oraz szereg specjalistycznych kwalifikacji w dziedzinie informatyki i edukacji.