Konferencja BeZee 2018 już się odbyła. Zapraszamy za rok.

O nas

BeZee to dedykowana nauczycielom, edukatorom, trenerom i oraz przedstawicielom biznesowych rozwiązań edukacyjnych międzynarodowa konferencja poświęcona nowym trendom w edukacji kreowanym przez nowe pokolenie – Generację Z.

Do tej pory w trzech edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 1100 nauczycielek i nauczycieli i około 55 prelegentów z różnych rejonów świata. Czwarta edycja BeZee odbędzie się 13 listopada 2018 roku w Europejskim Centrum Solidarności.
Istotnym elementem konferencji jest aspekt dotyczący stworzenia warunków do dobrego funkcjonowania w obszarze zdrowia psychicznego. Zagadnienia te znajdą się w dwóch blokach merytorycznych konferencji dotyczących empatii oraz przedsiębiorczości i nowych technologii.
Organizatorami wydarzenia są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER oraz Miasto Gdańsk.

Atrakcje

ikona1

Prelekcje i warsztaty

ikona2

Targi eduShow

ikona3

Panel ekspertów

Zdjęcia BeZee 2018

Konferencja

Prelegenci i Prelegentki

Targi EduShow

IMG_7329

Jadźka Rysuje dla BeZee 2018

Prelegentki i Prelegenci 2018

Już wkrótce informacje o kolejnych prelegentach i prelegentkach.

plus

Anne Gilleran

plus

Marzena Żylińska

plus

Paulina Orbitowska-Fernandez

plus

Marta Orbitowska

plus

Kamil Śliwowski

plus

Agnieszka Płoska

plus

Magdalena Wójtowicz

plus

Marta Czapińska

plus

Marlena Plebańska

plus

Michał Kanarkiewicz

plus

Jean-Jacques Martin

plus

Wojciech Pitura

plus

Dorota Myślińska

plus

André Eiras

plus

Marcin Paks

Program 2018

Szczegóły programu i plan warsztatów już wkrótce.

Inspiracją do stworzenia szkicu programu na Bezee 2018 były warsztaty w ramach projektu Edugenerator oraz spotkanie Rady Programowej Bezee w dn. 19.03.2018 w osobach: Oktawia Gorzeńska (Dyrektorka 17 LO w Gdyni), Anna Rzepa (koordynatorka projektu 3-SAT), Agnieszka Tomasik (Dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku), Ahn Van Dam (Współzałożycielka Kids Code Fun), Jacek Samujło (Chief Security Officer w Lufthansa Systems), Lech Wikaryjczyk (Marketing Manager w Learnetic), Przemysław Kleniewski (Dyrektor Ateneum – Liceum Akademickiego w Gdańsku), Jakub Gnyp (Prezes Zarządu Poland Business Week), Agata Czajka (Enterprising Today), Szymon Stachowiak (uczeń ZSŁ w Gdańsku).

Oktawia Gorzeńska„Konferencja BeZee to wydarzenie, w którym z pewnością warto uczestniczyć. To tutaj można spotkać edukatorów z Polski i ze świata, którzy działają w nieszablonowy sposób, wytyczając nowe edukacyjne ścieżki. Można się zainspirować, wymienić swoje opinie, zobaczyć, w którą stronę zmierza edukacyjny świat. Możliwość współkreowania formatu konferencji to dla mnie bardzo cenne doświadczenie – możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji razem z innymi na temat trendów i potrzeb, a także nowych możliwości rozwoju.” Oktawia Gorzeńska – dyrektorka 17 LO w Gdyni, bloggerka, trenerka

Rejestracja

25

60mins

About

Otwarcie konferencji
Piotr Kowalczuk / Za-ca Prezydenta Miasta
Krzysztof Trawicki/ Wicemarszałek Województwa Pomorskiego
Monika Kończyk / Pomorska Kurator Oświaty
Tomasz Szymczak / Prezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER

About

I Blok: Jak nowe technologie mogą wspierać empatię?

45mins

About

Anne Gilleran
Technologia to nie wszystko…

Cyfrowy świat, w którym żyjemy, napędzany jest przez algorytmy i programowanie mające na celu kształtowanie naszych pragnień i sposobów myślenia. Anne Gilleran w swojej prelekcji przyjrzy się obecności technologii w naszym życiu, przeciążeniu informacją, rosnącej personalizacji sztucznej inteligencji oraz jak te zjawiska wpływają na sposób, w jaki oddziałujemy na świat. Spróbuje też znaleźć odpowiedzi na pytania: jakie są implikacje dla nas jako wychowawców w nauczaniu młodych ludzi? na jakich obszarach powinniśmy się skoncentrować? jakie metody powinniśmy stosować?

About

Marta Czapińska i Marlena Plebańska
Nowoczesne technologie jako narzędzia wspierające rozwój kompetencji miękkich u uczniów

Powszechnie uważa się, że nowoczesne technologie zabijają współpracę i komunikację u dzieci, młodzieży i dorosłych. Upatruje się w nich zagrożeń dla społecznego rozwoju młodych ludzi. Jednocześnie widzimy, że ich obecność w naszym życiu jest niemal nieunikniona. Podczas wykładu, odpowiemy sobie na pytanie, jak nowoczesne technologie mogą wspierać rozwój kompetencji miękkich, jak możemy mądrze je wykorzystywać tak, aby uwzględnić zmiany cywilizacyjne z jednoczesną troską o harmonijny rozwój naszych uczniów.

About

André Eiras
Krótkie filmy jako prosta droga do zaangażowania młodych ludzi

Telefony komórkowe są powszechnym przedmiotem w rękach młodych ludzi. Pozwalają na łatwy dostęp do niemal nieskończonej ilości informacji, a ich  zastosowanie może być bardzo różnorodne, choć głównie używane są do budowania i utrzymywania relacji społecznych. Odkrywając inne funkcje telefonów komórkowych można zaprosić młodych ludzi do stworzenia krótkich filmów, które zaangażują ich w proces twórczy, pozwolą na różne sposoby ekspresji, tworzenia narracji i rozwoju postaci. Dzieki temu uczeń ma szansę zgłębić zasady kompozycji oraz rozwinąć swój zmysł estetyczny. Końcowy rezultat i materializacja ich wysiłków ma kluczowe znaczenie dla podniesienia ich samooceny, funkcjonując jako lustro odzwierciedlające kogoś zdolnego do tworzenia pięknych rzeczy. Ten proces, który jest podejmowany indywidualnie z każdym uczniem, promuje większe zaangażowanie w szkołę poprzez rozwijanie bliskiej i mocnej relacji między uczniem a nauczycielem, opartej na zaufaniu i akceptacji.  

About

Kamil Śliwowski
Więcej niż za darmo. Jak otwarte zasoby stają się paliwem nowoczesnej edukacji?

Korzystamy z nich codziennie, od Wikipedii przez Akademię Khana po setki serwisów, które pomagają zrobić łatwo plakat, lub blogów, z których czerpiemy inspiracje. Otwarte zasoby to jednak zacznie więcej niż coś dostępnego za darmo, to żywy dowód na to, że wszyscy możemy tworzyć i mamy w sobie potencjał, by dzielić się swoją wiedzą, by uczyć się poprzez doświadczenie i kreowanie. Jak włączyć otwarte zasoby do zajęć w szkole, by je urozmaicić, zachęcać tworzenia i uczyć o podstawach prawa?

About

Tomasz Waleczko
Internetowa rewolucja i jej wpływ na rozwój mózgu

About

Marzena Żylińska
Dygitalizacja skansenu czy twórcze wykorzystanie potencjału nowych technologii?

Samo wykorzystanie w edukacji nowych technologii nie jest jeszcze żadną innowacją. Z pomocą komputerów i innych cyfrowych narzędzi można robić ultrakonserwatywne lekcje. Ale wprowadzenie nowych technologii do szkół może być również początkiem prawdziwej, głębokiej zmiany. Aby tak się stało trzeba wykorzystać ich innowacyjny potencjał. Pytanie:

  1. Czy wyposażenie szkół w tablice interaktywne i komputery oznacza ich unowocześnienie?
  2. Czy dziś umiemy w edukacji wykorzystać potencjał nowych technologii?
  3. Czy nowe technologie mogą zmienić szkołę?
  4. Jak wykorzystywać nowe technologie do działań twórczych?
  5. Czy korzystanie z nowych technologii ma negatywny wpływ na relacje międzyludzkie i na empatię?
  6. Czy korzystanie z nowych technologii zmienia strukturę naszych mózgów?
  7. Nowe technologie a tradycyjna metodyka: Między podręcznikiem a Internetem

About

II Blok: „Zwinna” szkoła przedsiębiorcza XXI w.

45mins

About

Agnieszka Płoska
Edu-Crowdfunding – nowy trend finansowania edukacji, czy nadal mało znana nisza?

Łatwiej realizuje się projekty wspierane przez rzeszę fanów, bo: dodają skrzydeł, dają informację zwrotną, wspierają i po prostu są. Nowa era już nadeszła – to nasz czas na łączenie różnych metod finansowania projektów edukacyjnych. To czas na angażowanie wszystkich zainteresowanych i zapraszanie obcych ludzi do wsparcia naszego pomysłu. To idealny czas na realizowanie pomysłów wcześniej odrzuconych przez placówki czy komisje. Już nie przeprowadzamy rewolucji oświatowej po cichu, ale docierając do tysięcy. Czy crowdfundig w edukacji to już trend, czy jeszcze ciągle mało znana nisza? Porozmawiajmy o tym, czy warto angażować tłumy w realizację własnych marzeń. Zapraszam, Agnieszka Płoska.

About

edu2day – finał

About

Paulina Orbitowska-Fernandez i Marta Orbitowska
eduScrum, czyli jak zwinne rozwiązania ze świata IT mogą wspierać edukację

Pragnąc stworzyć kulturę uczenia (się) na miarę 21 wieku, dlaczego nie podpatrywać pomysłów na budowanie innowacyjnych kultur współpracy w firmach takich jak Google, Spotify i GE, które wykorzystują" zwinne" techniki do tworzenia swoich unikalnych i wysokiej jakości produktów? Jaki jest ich sekret? To zarządzanie Agile ( „zwinny” w języku polskim), czyli kultura współpracy, opartej na szacunku i skutecznej komunikacji, gdzie zespoły szukają rozwiązań typu wygrany-wygrany, zwinnie adaptują się do zmieniających się okoliczności, pobudzając swoją kreatywność, iteracyjnie ( małymi krokami) docierają do wyznaczonego celu, wspierając się stałą refleksją nad tym, co służy skutecznym działaniom, a co nie. Czerpanie z nurtu Agile wsparte jest badaniami oraz doświadczeniem na temat wewnętrznej motywacji i realnym, sprzyjającym potrzebom współczesnych uczniów w uczeniu się. Scrum jest jednym z narzędzi Agile, a eduScrum pochodzi bezpośrednio od niego. Podczas prelekcji opowiemy, jak eduScrum może wspierać naszych uczniów w rozwoju kluczowych kompetencji takich jak kreatywność, współpraca, komunikacja oraz krytyczne myślenie.

About

Magdalena Wójtowicz
Budujemy mosty między edukacją i biznesem – inspirujące przykłady współpracy

Analfabetą będzie ten, kto nie potrafi się uczyć, potem oduczać, a następnie znowu uczyć – pisał Toffler  w książce „Szok przyszłości”. Jakie największe wyzwania stoją przed młodymi ludźmi w świecie intensywnego rozwoju technologii? Czy szkoła powinna wspierać budowanie mostów między edukacją a biznesem? Czego tak naprawdę potrzebują dzisiaj uczniowie, studenci i ich przyszli pracodawcy? Te pytania zadaję sobie każdego dnia starając się wspierać nauczycieli, uczniów oraz przedsiębiorców aby łączyć te środowiska i pomagać im lepiej siebie wzajemnie zrozumieć. Porozmawiajmy wspólnie o tych wyzwaniach.

About

Panel dyskusyjny
Grzegorz Stunża, Marcin Polak, Jacek Samujło, Piotr Medyński, Małgorzata Nowicka, Oktawia Gorzeńska

About

Warsztaty

About

Paulina Orbitowska-Fernandez
Empatia w życiu nauczyciela

Szkoła to miejsce, w którym spotykają się potrzeby kilku grup: uczniów, ich rodziców, nauczycieli, dyrekcji. W codzienności nauczyciela wiąże się to z dużą ilością zadań, obowiązków, niekiedy napiętym grafikiem i stresem. Podczas naszego warsztatu, opartego na pracy i działalności Marshalla Rosenberga, twórcy Nonviolent Communication, NVC ( Porozumienia bez przemocy), pracować będziemy nad empatią w pracy nauczyciela, która jest jak „maska tlenowa”, niezbędna do przeżycia i jakościowego życia. Przyjrzymy się trudnym komunikatom, które niekiedy słyszymy w szkole oraz sposobom na to, jak zadbać o siebie oraz o drugą osobę w relacjach szkolnych.

About

Michał Kanarkiewicz
Królewska gra – czyli jak wykorzystać szachy w edukacji

Warsztaty skierowane są do rodziców, nauczycieli oraz wszystkich osób zainteresowanych rozwojem dziecka. Podczas naszego spotkania poruszymy zagadnienia związane z praktycznymi korzyściami gry w szachy. Porozmawiamy o nowej podstawie programowej – zapisach dotyczących gry w szachy i możliwościach praktycznego ich zastosowania. Nasz ekspert podzieli się również praktycznymi wskazówkami i wiedzą, jak nauczyć dziecko gry w szachy. Przewidujemy czas na zadawanie pytań prowadzącemu. Zachęcamy do ich przygotowania. Zapraszamy! Od uczestników warsztatów nie wymagamy umiejętności gry w szachy.

About

Kamil Śliwowski
Co warto wiedzieć o otwartych zasobach i prawie autorskim w szkole?

Choć czasem internet sprawia takie wrażenie, to nie wszystko tam wolno i nie ze wszystkiego, co tam znajdziemy, możemy swobodnie korzystać  w pracy kreatywnej. Chcesz dowiedzieć się jak w swojej pracy wykorzystać treści na licencjach Creative Commons lub z domeny publicznej? Wykorzystać to, co za darmo w sieci by rozwijać swój warsztat pracy? Zmierzyć się z mitami o prawie autorskim, które mogą wpędzić w kłopoty? Podczas warsztatu porozmawiamy o tym, co możemy zrobić w ramach tzw. dozwolonego użytku, jak wyszukiwać, rozpoznać i poprawnie używać takich zasobów jak zdjęcia, grafiki oraz o tym, kiedy i jak licencje mogą być dla Ciebie dobrym narzędziem do publikacji własnych treści.

About

Dorota Myślińska
Neurodydaktyka – fakty i mity. Jak nowe technologie mogą pomóc uczyć się?

Neurodydaktyka, neuroedukacja. Neuromity i psychomity. Układ limbiczny – układ „nagrody i kary”, emocje. Różnice międzypółkulowe – czy to ma jakieś znaczenie? Neuroplastyczność. Rola przekaźników w procesie pamięci. Sen i konsolidacja szlaków pamięciowych. Neurony lustrzane. Empatia a efektywność procesu uczenia się. Wykorzystanie narzędzi: interaktywne quizy, chat, chmury wyrazowe. Warszatat będzie składał się z wykładu z prezentacją multimedialną i projekcją krótkich filmów oraz pracy warsztatowej (składanie trójwymiarowego modelu mózgowia człowieka, analiza atlasu mózgu - Human Brain Atlas 3D, wykorzystanie aplikacji, quizów, chatu) i dyskusji.

About

Wojciech Pitura
Wirtualny biznes, realne kompetencje czyli jak wdrażamy praktykę na lekcje przedsiębiorczości?

W trakcie warsztatów uczestnicy wezmą udział w symulacji biznesowej i będą podejmować realistyczne decyzje biznesowe, m.in.:

  • projektowanie oferty,
  • zakup sprzętów i materiałów,
  • zatrudnienie pracowników,
  • reklama tradycyjny oraz internetowa,
  • ustalenie cen.
Na podstawie podjętych decyzji uczestnicy otrzymają wyniki swoich działań, które zostaną poddane analizie. Warsztat zostanie zakończony dyskusją nt. atrakcyjności oraz możliwości wykorzystania narzędzi na lekcjach.

About

Marcin Paks
Nauczanie w modelu STEAM – uczeń twórcą

Konstruowanie realnie działających modeli badawczych, nauka programowania czy mechatronika…? Holistyczna wizja edukacji od nauki programowania z polską grą Scottie Go! do konstruowania mobilnych laboratoriów badawczych z zestawem BECREO i BOSON. Narzędzia badawcze tworzone przez uczniów, a wykorzystywane przez nauczycieli w korelacji między-przedmiotowej. Przyjazne rozwiązania przetestowane i sprawdzone przez portal EdTechNet - Nauczanie przez doświadczanie. W trakcie spotkanie dowiesz się jak uczniowie mogą zaprojektować i zbudować realnie działający model badawczy do wykorzystania na wszystkich przedmiotach. A wszystko to z wykorzystaniem ogólnie dostępnych materiałów i prostych w obsłudze, bezpiecznych modułów elektronicznych.

About

Targi EduShow

Tegorocznej edycji BeZee towarzyszyć będą również pierwsze targi EduShow, zorganizowane w specjalnie wydzielonej strefie Europejskiego Centrum Solidarności. Strefa EduShow będzie doskonałą możliwością dlo prezentacji firm i instytucji, którzy poszukują nowych wyzwań w zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Organizowana w prestiżowej lokalizacji impreza, będzie zatem miejscem promocji najnowszych rozwiązań i technologii oraz niezastąpionym źródłem informacji i opinii o produktach stosowanych w branży edukacyjnej.

 

Idea targów EduShow 2018 niesie ze sobą nową jakość, dającą istotny wpływ zainteresowanego środowiska na kształt kierunków i trendów rozwojowych branży edukacyjnej. To projekt ukierunkowany na spełnienie oczekiwań wszystkich, którzy mają swój udział w projektowaniu, tworzeniu i użytkowaniu nowych technologii w szkołach, w zarządzaniu placówkami nauczania czy też aplikacji pomocnych w odrabianiu lekcji przez dzieci i młodzież. Jesteśmy przekonani, że organizowane przez nas targi  będą idealną okazją do wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy oraz nawiązania obiecujących relacji biznesowych.

Regulamin Targów EduShow
mapka BeZee

Wystawcy

Bilety

Miejsce

ECS to nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o naszym największym sukcesie obywatelskim – zwycięstwie Solidarności.

Europejskie Centrum Solidarności

Adres

Gdańsk, pl. Solidarności 1

Więcej informacji

Organizatorzy

Patronat honorowy

Partnerzy merytoryczni

Partnerzy

Partnerzy medialni

Nasz zespół

Zespół ds. Konferencji:

Zespół ds. Targów eduShow: